Naruto info

13. září 2010 v 16:57 |  Naruto

Naruto

(romanized jak NARUTO v Japonsku) je manga Masashi Kishimoto s anime adaptace televizních seriálů. Jeho titulární hlavní charakteristika, Uzumaki Naruto , je hlasitý, hyperaktivní dospívající ninja, který stále hledá schválení a uznání.
Manga byl nejprve vydáván v Japonsku Shueisha, v 43. záležitosti Shonen skok časopis v roce 1999. Doposud tam bylo 33 objemů manga série vydávané na venkově, s úhrnem 310 kapitol psaných od jeho počátečního vydání v roce 1999. VIZ média publikují přeloženou verzi v Američanovi Shonen skok, ačkoli tam byli jen 10 33 objemů manga pustilo doposud. To se stalo VIZ médii je velmi úspěšný manga série. [1]
Viz také povolil anime pro North americkou výrobu. Naruto debutoval v karikatuře síť je Toonami2005 v 9:00 odp. východní čas ve Spojených státech, a na YTV je Bionix na 16 září 2005 v 9:30 odp. Eastern měří v Kanadě, ačkoli čas nedávno měnil se do 8:00 odp.. Od 22. července 2006, Jetix bude ukazovat prvních 26 epizod Naruto ve V. Británii u 6.30pm a pak znovu u 9.00 odpoledne. Spouštění 12. června 2006, síť karikatury se ukáže Naruto v 9:00 odp. východní čas, pondělí do čtvrtka, začínat Episode 1. programovací blok na 10 září
Růst a popularita
Série je délka a popularita (obzvláště v Japonsku) byl přirovnáván k těm Akira Toriyama je Dragon míč Z, další populární akce-orientovaný shōnen série odvozená z manga. Kishimoto cituje Toriyama Dragon míč série a Katsuhiro Otomo, Akira slávy, jako někteří jeho inspirací, ačkoli Naruto se liší významně v jeho popravě, témata prozkoumala a celkový předpoklad.
Jak s nějakým jiným populárním televizním seriálem, četné fansites byly vytvořené s podrobnou informací, průvodci a aktivními fóry. Některá ta nejprve a nejvíce populární místa zaměřená u anglických mluvících publik, takový jako NarutoFan a Naruto Chuushin, byl založen krátce po první angličtině hlasitost manga byla propuštěna v srpnu 2003.
Prior k severu anime Američan debutovat v roce 2005, několik scanlation a fansub skupin překládalo série a dělalo to dostupný pro stahování na internetu. Ačkoli mnoho takových skupin se zastaví jednou série byla licensovaná, tam jsou někteří to pokračovali překládat nový Naruto epizody.

Přehled spiknutí:


Dvanáct roků před událostmi, na začátku série,Kyubi (devítiocasá liška) napadl Konohagakure, vesnici skrytou v listí. Byl to velmi silný démon, pohyb Kyubiho ocasů by mohl způsobit Tsunami nebo zničit hory. To zvýšílo chaos a porazilo lidi, jen vůdce Konoha-čtvrtý hokage- démona porazil tím, že objetuje svůj vlastní život tak, že zapečetí démona o právě narozeného dítěte,jehož původ je neznámý. Dítě se jmenovalo Uzumaki Naruto.
Čtvrtý Hokage byl oslavován jako hrdina za zničení Kyubi. Chtěl, aby byl Naruto respektován , protože stal nositelem démona lišky. Vesnice, ve které se narodil, měla pro Naruta však jen opovržení, dívali se na něj, jakoby on byl démon a to ho ničilo celé dětství.
Pravidlo, které vydal třtí Hokage znělo tak, že venkovani měli zakázáno mluvit o tom, dokonce museli mlčet i před vlastními dětmi. Nicméně to jim nezabránilo v odstrokování Naruta jako nějakého vyvržence. Nicméně jejich děti nevěděli proč se jejich rodiče takhle chovají k Narutovi, časem se ale steně jako oni naučili Narutem opovrhovat. Výsledkem bylo, že Naruto vyrůstal jako sirotek v osamnělém prostředí bez přátel, bez rodiny nebo zázemí. Nemohl přinutit lidi, aby se ho ujmuli a tak hledal pozornost jedinou cestou, kterou znal - přes žerty a vtípky. Ale to se brzy změlo po tom co Naruto dostudoval v Ninja Academy při používání výměnného nabo klonového jutsu , kterým zachránil svého učitele,Senseje Iruku, před ninjou Mizukim. Tohle setkání dalo Narutovi dvě nahlédnutí: to on je nositelem Kyubi a pak že je tu někdo ( Iruka Sensej ) kdo by se o něj staral. Dokončení studia mu otevíralo bránu k událostem a liden, kteří měli změnit a upřesnit jeho svět a jeho cestu Ninji pro zbytek jeho života.
Naruto udržuje rovnováhu mezi dramatem a komedií, se spoustou akce. Následuje Narutův osobní vzrůst a vzrůst jeho přátel jako ninjů a zdůrazňuje jejich navzájemse ovlivňování a půsebení jejich okolí na jejich povahu. Naruto si najde dva přátele, Sasukeho Uchihu a Sakuru Haruno, se kterými vytvoří tříčlenný tým pod vedením velmi zkušeného Senseje jménem Hatake Kakashi. Naruto také důvěřuje jiným lidem, které potkal během Chuninské zkoušky. Každý z nich se učí jak zlrpšit své schopnosti, jak lépe poznatninji z ostatníc vesnic.A celou tu dobu sní Naruto o tom, že se stane Hokagem ve vesnici Konoha.
Naruto je velmi silný. Téměř všechny jeho rozhodnutí jsou výsledkem jeho charakteru a osobnosti, jen málo věci se stane jen tak. Nejprve je dán důraz na Naruta , Sasukeho a Sajuru, jenž jsou členy týmu 7. Nicméně ostatní jsou stejně dobří dobří jako Kakashi, Gai nebo Jiraja a stejně tak i narutovo vrstevníci, stejně tak jako ostatní Genin týmy.
Několik hlavních darebáků vstoupilo do hry také. Jako první-Orochimaru který chce použít Sasukeho jako nové tělo pro svou duši a chtěl dostat Naruta z cesty tak by potommohl snadno přejít na Orochimarovu stranu. A pak jedna organizace jménem Akatsuki potřebovala Naruta nebo spíš potřebovala devítiocassou lišku v Narutovi.

Charaktery:


Naruto má velký a barvitý odlitek charakterů, provozovat rozsah detailních historií a složité osobnosti a dovolovat mnoho z nich jejich férový podíl na reflektoru; oni jsou také viděni růst a zrát se sériemi, jak to trvá několik roků. Vhodně dost pro příchod-- sága věku, Naruto svět stále expanduje a tloustne a jeho společenské vztahy jsou žádná výjimka - během jeho úvodu on má jen jeho učitel a vůdce vesnice pro soucitná čísla, ale jak příběh postupuje, více a více lidí se stane částí jeho příběhu.
Studenti na Ninja akademii, kde děj začíná, být dělen do týmů tři a přiřadil zkušený sensei. Tyto týmy jádra tvoří východisko pro vzájemná ovlivňování charakterů později v seriálu, kde charaktery jsou vybrány kvůli misím pro sílu jejich týmu a doplňujícím se dovednostem; Naruto tým 7 stane se sociálním rámcem kde Naruto je obeznámený s Uchiha Sasuke a Haruno Sakura, a jejich sensei Hatake Kakashi, tvořit jádro jeho světa-v-- výroba. Jiný tři-obsadit jeho týmy bývalí spolužáci tvoří další takovou vrstvu, zatímco Naruto spojuje s nimi k různým mírám, učení jejich motivů, zranitelnostem a usilováním a často líčit je k jeho vlastní. Skupiny threes je neomezený na druhy Naruto věk - skupiny v příběhu oběcně vejdou do threes a násobků tři s velmi nemnoho výjimek.
Sensei-vztahy studenta hrají významnou roli v seriálu; Naruto má množství rádců s kým on cvičí a učí se, nejvíce pozoruhodně Jiraiya a Hatake Kakashi, a tam jsou často běžící praménky tradice a vázání opatrovnictví spolu několik generací. Tyto idoly poskytují vedení pro jejich studenty ne jediný v uměních ninja ale také v množství japonské estetiky a filozofických ideálech. Techniky, ideály a noticably mentalit vpustí rodiny, Naruto často být vystaven schopnostem a tradicím generace-staré klany v jeho vesnici když přátelé od jeho vlastní věkové skupiny demonstrují je, nebo dokonce dosáhnout zlepšení jejich vlastní; to je uštěpačně poznamenal, že Naruto generace je zvláště nadaná a sliboval.
Mnoho z většího prodlévání tajemství série jsou otázky motivů charakteru a identita. Dědictví Naruto rodičů, cíle ten průvodce Yakushi Kabuto, cíl tajemné organizace Akatsuki a totožnost jeho tajemného vůdce - tito jsou jediní nemnoho základních nezodpovězených otázek "kdo", a v zastoupení, "proč", nyní u jádra série. Příběh je pozoruhodně charakter-řízený; téma příčinnosti běží neodmyslitelně skrz série, zatímco charaktery oplácejí za jejich minulé akce a vztahy. V tomto směru, charaktery příslušné osudy jsou velmi hodně intertwined a velký důraz je umístěn na kamarádství a ' svazky je mezi komunitou nebo jednotlivcem.
Naruto romantický zájem spočívá v Haruno Sakura. V prvním díle Manga, Sakura odmítl jej často, nebo nadával Naruto kdykoli on dělal něco to nepotěšilo ji. Zatímco Naruto má zamilovanost do Sakura, Sakura (jak se většinou ostatními dívkami akademie) je hluboce infatuated s Uchiha Sasuke. Ona později ukáže změnu v postoji vůči Sasuke, a poznává jej jako dobrého přítele a silný druh jako ona láska zraje. Nicméně, Sakura city pro Naruto pomalu začnou přesednout na lepší, a Sakura stane se jemnější a laskavější s Naruto. Nedávné manga kapitoly ukážou, že Sakura vypadá, že je vyvíjející se silnější city k Naruto také a ona považuje jej za spolehlivého přítele. Hyūga Hinata Kurenai týmu 8 byl komicky zničený Naruto od startu série; vždy se červenat v jeho přítomnosti a jdení doposud jak omdlít když ona vidí jej znovu po dva a polovina roky.
Charakter jmenovat je shodný s tradičními japonskými jmény, příjmení nejprve (v anglickém anime jména charakterů jsou obrácena, tak to jejich osobní jména jsou nejprve jak obyčejný ve většině západních společnostech). Jména často si půjčí od japonského mýtu a literatury (takový jak jména si půjčila od lidu-příběh Jiraiya Goketsu Monogatari), nebo být jinak komplikované hříčky (vidět Hyūga Hinata); často je nápadný vliv příběhu za jménem neseným charakterem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama