Duben 2011

Fejeton - Jaro je tady

28. dubna 2011 v 7:50 | Kavasaky |  čeština a literatura

Jaro je tady

Fejeton

Jaro to je překrásný čas štěstí a radosti. Zaplňuje všechny kouty svojí vůní a barvou. Trávy vystrkuje růžky jako šnek po dešti. Stromy se probouzí po zimním spánku a začínají se krásně zelenat. Stromy se osypou krásnými květy plného sladkého a voňavého pilu, který vábí všechny včelky a motýlky k opilování. Smutná krajina plné tmavě hnědé kůry a černé půdy se jak mávnutím čarovného proutku se promění v krajinu plnou barev a života. Všechna zvířátka se taky radují, je tu čas mláďat a narození. Medvědi po dlouhém spánku začínají jíst, aby zase nabraly svou energii, kterou vyčerpaly přes zimu.
Jaro je však pro mnohé utrpením a bolestí. S krásnými a voňavými květy plnými pylu se mnoha lidem se spustí alergie plná kýchání, smrkání, a škrábání nesnesitelné vyrážky. Vyprovokované včelky bodají svými žihadly a po sléze hned umírají, člověku však tímto činem mohou způsobit alergii a dokonce i smrt, ale i s tímto rizikem je včelka tou krásou a symbolem jara, který nám dává med, jenž léči. Stačí jen jedno nadechnutí a hned začnem kýchat a také se nám spustí nekonečně dlouhá rýma, doprovázená červeným nosem jako má klaun v cirkuse.
Toto nám jaro všem dává tu radost, štěstí, ale i to utrpení se tu najde. Alergie se dá naštěstí krásně zahnat do kouta léky, takže se i přes ty problémy si stejně můžem užít krásného jara. Jaro, na to se vždy těšíme, až nám dovolí odhodit silné oblečení, přivonět si ke květinám,sledovat zvířátka která se radují a hrají si v právě probuzené přírodě. Jaro, to je sladké jak ten med od včeliček žluto černých.

Ti, kteří mi změnili život 1

16. dubna 2011 v 18:55 | www.LoveSakura.blog.cz
Ti, kteří mi změnili život 1

V jídelně právě večeřela na první pohled normální rodinka ale na bližší poznání zjistíte že hlava této rodiny Fugaku je zároveň
hlava nejsilnější Japonské mafie…
Uchiha Dragons
dědicové na "krále mafiánů",kterým se vždy stane někdo z rodů Uchiha se totiž objevuje velmi zvláštní schopnost
kterou si předávají pouze v tomto rodě. Je to Sharingan po staletí tajná technika která je dělá nepřemožitelnými…
U večeře nyní sedí otec Fugaku se svojí manželkou Mikoto a dvěmi syny starší Itachi kterému je právě teď pět let a mladší Sasuke kterému jsou tři.
Itachi i Sasuke se už teď učí bojová umění a vše potřebné aby v budoucnu mohly nahradit jejich otce. Fugaku již vybral za svého nástupce Itachiho díky jeho prvorozenectví
ale řeší problém koho si vezme za ženu musí si vzít někoho z rodu ale posledních pár generací už to moc nevychází. Jejich potomek musí mít sharingan…. Itachi bude mít předurčený sňatek. Ale zatím o tom nemluvil takže nikdo nemá ani potuchy co Fugaku plánuje
On sám si vzal Mikoto svou sestřenici.

Když dojedli večeři Fugaku odešel do pracovny vyřešit pár "záležitostí" chlapci běželi do Doja zdokonalovat své techniky a Mikoto se připravovala v ložnici jak poví svému manželi novinku kterou zjistila ráno… jak na to asi bude reagovat?
O pár hodin později v ložnici…
"Fugaku můžeš na chvíli potřebujeme si promluvit" pronesla tichým hlasem Mikoto
"Ano"odpověděl
"Víš já v posledním měsíci se mnou nebylo něco v pořádku a tak jsem si dnes ráno udělala těhotenský test a byl pozitivní…….. budeme mít nový přírustek do rodiny" dopověděla na konci s lehkým úsměvem
Fugaku chvíli přemýšlel a potom vřele objal svou ženu celý šťastný..
Ale tahle zpráva mu vyplnila prázdné místo v jeho plánu jen doufal že to bude holčička.. Mikoto si také přála holčičku ale z jiných důvodů než její manžel o kterých nevěděla. Chtěla vždy dceru chtěla ji česat a oblékat do šatiček .
Za pár měsíců se opravdu narodila holčička Sakura, Mikoto i Fugaku byly nadšeni
i bratři přivítali novou sestřičku vřele stejně jako celá organizace a rod Uchihů.
Takhle při jedné šťastné chvilce kdy Mikoto i z roční Sakurou seděla v salonku a chovala ji přišel se rozloučit Fugaku který, právě odjížděl mimo město. Pak dům skoro osaměl až na pár bogygárdů bratrů kteří právě cvičily v Doju jako obvykle a Mikoto s malou.
Mikoto byla vždy trochu zvědavá co se děje v organizaci a tak když manžel odjel
většinou prohledávala jeho kancelář… dnes měla naplánovaný
trezor s osobními věcmi od kterého našla nedávno klíč. Jak si byla jistá ž e Fugaku je pryč odnesla Sakuru do postýlky a šla prohledávat.
Najednou ji v trezoru zaujala růžová obálka a tak se podívala dovnitř.. Bylo tam zásnubní oznámení a stálo tam Itachi a Sakura Uchiha. Mikoto málem omdlela hned jí došlo co to má znamenat ale ona nechtěla pro svojí Sakuru takovou budoucnost říkala si že její bratři už to odnesly dost. Chtěla to změnit i kdyby roztrhla rodinu a opustila své dva syny.
Rozhodla se uteče do Ameriky protože ani tam na ní nemá Fugaku moc velikou moc. Z trezoru sebral celkem velikou hotovost a už běžela rychle sbalit věci vzala Sakuru a napsala dopis Itachimu a Saskemu:

Itachi a Sasuke,
Moc se vám omlouvám za můj nenadálý odjez asi vás

už nikdy neuvidím… Je to jediný způsob jak uchránit Sakuru
aspoň trochu. Chci aby měla jiné dětství než vy dva…
Vždy vás budu milovat a nikdy si neodpustím co jsem udělala
Buďte hodní

Máma

Dopis nechala na posteli a nepozorovaně odešla zadním vchodem kde na ni čekal taxík na letiště. Tam koupila první letenky do New Yorku a ještě na letišti si převedla celkem velikou sumu peněz na učet který nedávnou založila.
V letadle..
Mikoto letěla druhou třídou aby to nebylo tak nápadné a zrovna přemýšlela že za dva dny zjistí Fugaku co udělala a přemýšlela jak bude reagovat a jestli ji bude hledat ale zrovna pro tuto chvíli si nepřála aby ji hledal věděla že umí být i hodně krutý.
Když přiletěla na letiště do New Yorku zaplatila si takový celkem normální hotel než si najde byt. Měla hodně peněz a tak hned začala hledat byt. To se jí velice vedlo a do týdne měla byt a začala zařizovat.
V Japonsku…
Mikoto,Mikoto… kde jsi volal Fugaku ale nikde nic našel pouze dopis a jeho syny brečící na postely.
Když dočetl nejdřív vůbec nevěděl proč ale pak když mu došlo to zmiňování o Sakuře došlo mu to. Byl odhodlaný jí najít. Ale vůbec nevěděl kde by mohla být věděl že není hloupá a že nebude už asi v zemi tam by ji totiž mohly najít ihned a tak svolal svoje nejlepší skupiny lidí a dal vyhlásit soukromá pátrání. …..


Ti, kteří mi změnili život - recenze

8. dubna 2011 v 7:24 | www.LoveSakura.blog.cz
Ti kteří mi změnili život

Sakura ze začátku normální
teenager ale to se vše změní když osudového dne těsně před jejíma 15 narozeninama
před ní zastaví auto ze kterého vyjde kluk a následně už její život nikdy nebude normální..Sasuke je bohatý "playboy" a to ještě ani nemluvě o jeho rodině. Má velice dobrý vztah se svým bratrem Itachim se kterým věčně chodí do různých podniku a dalo by se říct že jsou oba tak trochu děvkaři..


Itachi je sice už trochu rozumnější
než Sasuke ale stále by se dalo říct že si hodně užívá svoje postavení a význam jejich rodiny. A co se stane když
se k těm dvou dostane Sakura která ještě nikdy nebyla ani na obyčejné diskotéce?

tak to se dozváte časem:)

oznámení

8. dubna 2011 v 7:16 | Kavasaky
Nazdárek hodlám sem přidat jednu suprovou povídku z jednoho blogu kterej sem si docelo oblíbyla.
později budu psát i sama povídku ale zatím nad ní přemýšlím takže doufám že se vám bude stejně lýbyt jako mě.

omluvte mé chybi jsem dysletik a mám stím menší potíže
Kavasaky

bratři uchíhovy

7. dubna 2011 v 21:15 | Kavasaky |  Naruto
Itachi

Sasuke

Vítězslav Nezval – Edison

7. dubna 2011 v 20:33 | Kavasaky |  čeština a literatura

Vítězslav Nezval - Edison

 1. poprvé vyšla v létě 1928 nakladatelem Rudolfa Škeříka
 2. Vznikala na konci října a začátkem listopadu 1927 u autorových rodičů v Dalešicích
 3. surrealismus
 4. Narozen 26.května 1900, Biskoupky a zemřel 6.dubna 1958, Praha. Byl Český básník, spisovatel, spoluzakladatel poetismu, vůdčí osobnost českého surrealismu, národní umělec 1953, vyznamenaný zlatou Světové rady míru.Ve stejné době, jako surrealistická díla, anonymně vydává dílo, které nemělo surrealistické prvky a lze říci, že stojí mimo Nezvalovu tvorbu. Drtivou většinu svojí prózy vydal mezi roky 1929 a 1934, tato próza byla zaměřena na sféru podvědomí a snu a naznačila Nezvalův posun od poetismu k surrealismu. Vítězslav Nezval také otextoval několik písní, skládal i melodie.
 5. Nezval se v této básni zamýšlí nad tím, co zůstane po člověku po jeho smrti a dochází k závěru, že je to jeho dílo. Edison se v této básní podobá "hazardnímu hráči" a motiv hry a hráče prostupuje celou skladbu. Vynálezce Edisona si vzal za vzor proto, že toho mnoho dokázal. Je to jakási oslava práce. Edisonova postava je zosobnění kladných rysů, které dávají životu potřebné impulsy. Proti tomuto světu je zde protikladem svět hazardních hráčů, kteří jsou nositeli vlastností jako je spekulace a dalších záporů, které vedou k životní prázdnotě. Tyto rozdíly se projevují i v refrénu, kde jsou nejmarkantnější:
 6. ukázka: Naše životy jsou truchlivé jak pláč
  Jednou kvečeru šel z herny mladý hráč
  venku sněžilo nad monstrancemi barů
  vzduch byl vlhký neboť chýlilo se k jaru
  avšak noc se chvěla jako prérie
  pod údery hvězdné artilérie
  které naslouchali u politých stolů
  pijáci nad sklenicemi alkoholů
  polonahé ženy v šatě z pávích per
  melancholikové jako v podvečer

  Bylo tu však něco těžkého co drtí
  smutek stesk a úzkost z života i smrti
 7. báseň - první oddíl má 66 veršů, druhý 68, třetí 85, čtvrtý 111, pátý 83
 8. nepochopitelný děj básně

PhDr. Karel Čapek – R.U.R.

4. dubna 2011 v 23:59 | Kavasaky |  čeština a literatura

PhDr. Karel Čapek - R.U.R.

 1. Nakladatelství Fr. Borový v Praze, 1947
 2. 1920
 3. Meziválečné období
 4. Narozen 9.Ledna 1890 Malé Svatoňovice a zemřel 25.Prosince 1938 Praha. Byl spisovatel, novinář, dramatik, filozof, fotograf a překladatel. Roku 1995 mu byl v memoriam propůjčen Řád T. G. Masaryka. Paradoxně - amatérský fotograf Karel Čapek byl autorem nejprodávanější fotografické publikace období první republiky. Dášenka čili Život štěněte z roku 1933 vyšla v několika desítkách vydání.
 5. Toto fantasticko-utopické dílo se odehrává na ostrově kdesi uprostřed moře. Na ostrově je ústřední továrna na Rossumovy Univerzální Roboty. Tito Roboti jsou prodáváni do světa jako levná pracovní síla. Helen, manželka ředitele továrny, přiměje vrchního inženýra výroby Robotů Dr. Galla, který ji jako všichni ostatní ředitelé na ostrově miluje, aby dal Robotům duši, umožnil jim rozhodovat se a být veskrze jako lidé. Poté co si Roboti uvědomí svoji fyzickou i psychickou nadváhu nad lidmi, vyhlásí lidem válku a všechny vyhubí. Helena, domnívaje se, že tím sebe a ostatní lidi na ostrově zachrání, spálí recept na výrobu Robotu a všichni na ostrově kromě vrchního stavitele Alquista, který proti Robotům nebojoval, padnou. Roboti, kteří byli vyrobeni bez pohlavních ústrojí a umírají po dvaceti letech z opotřebování, se snaží přimět Alquista, aby znovu napsal recept výroby. Ten jim vyčítá jejich šílený plán vyvraždit všechny lidi a když se dozví, že on je jediným člověkem, který zůstal na světě, v zoufalství vyžene Roboty ze své pracovny a usne. Probudí ho dvojice Robotů, kteří jsou jako lidé. Na rozdíl od ostatních Robotu pociťují lásku, něhu a vše ostatní, co předtím dokázali pouze lidé. Alquist je nadšeně posílá do světa jako nového Adama a Evu, aby stvořili nové pokolení.
 6. - Harry Domin (centrální ředitel Rossumových Univerzálních Robotů)
- inženýr Fabry (generální technický ředitel R.U.R.)
- Dr. Gall (přednosta fysiologického a výzkumného oddělení R.U.R.)
 1. Čapek chtěl poukázat že lidská technologie a vynálezy nás postupem času dovedou k záhubě.
 2. R.U.R. Mě zaujalo tím že poukazuje na vývin technologie (roboty) které nás nakonec jen díky naší chtivosti přivedou k záhubě. Je to dobrý příklad naší přítomnosti a budoucnosti.

Franz Kafka – Proměna

4. dubna 2011 v 23:58 | Kavasaky |  čeština a literatura
Franz Kafka - Proměna

 1. nakladatelství Kurt Wolff Varlag, Mnichov.
 2. 1915 Rakouskou - Uhersko
 3. předválečná literatura
 4. Narodil se 3.července 1883 v Praze, Rakousko-Uhersko a zemřel 3.června 1924 u Klosterneuburgu, Rakousko. Byl úředník pojišťovny ale sám se nepokládal za spisovatele. Za nejdůležitější Kafkovy práce jsou všeobecně považovány romány Proces, Nezvěstný, Zámek a povídka Proměna. Vrcholná díla zůstala nedokončena. Inspiroval se existencialni filozofii. Kafka po svém příteli žádal aby po jeho smrti byly jeho rukopisy bez milosti spáleny, díky porušení slibu přítele nám zůstala spousta jeho práce.
 5. Dílo zachycuje Řehoře v době kdy si začíná uvědomovat že je na pokraji s vích sil a kdy se znej stává obtížný hmyz. Posléze kdy se o něj s radostí stará je ho sestra se postupem času k němu také odvrátí zády a považuje ho za obtížný hmyz. Řehoř si uvědomuje že každému je teď jen na obtíž.
Nakonec nacházejí Řehoře nehybně ležet v posteli a sním odchází i všechny problémy.
 1. Hlavní postavou je Řehoř - chudší obchodník, který svou prací živí matku otce a sestru. Sám pracuje od ráno do noci, vydělanými penězi nehýří, pracuje z lásky k ostatním. Jeho vztah k rodině je čistý a upřímný.
 2. Povídka
 3. Dílo udává pravdu o skutečnosti když dotyčná osoba onemocní nebo zestárne. Nejdříve se o tu osobu staráme ale po čase nás už obtěžuje se o tu osobu starat. Toto dílo krásně vystihuje neomylnou pravdu.