Fejeton - Jaro je tady

28. dubna 2011 v 7:50 | Kavasaky |  čeština a literatura

Jaro je tady

Fejeton

Jaro to je překrásný čas štěstí a radosti. Zaplňuje všechny kouty svojí vůní a barvou. Trávy vystrkuje růžky jako šnek po dešti. Stromy se probouzí po zimním spánku a začínají se krásně zelenat. Stromy se osypou krásnými květy plného sladkého a voňavého pilu, který vábí všechny včelky a motýlky k opilování. Smutná krajina plné tmavě hnědé kůry a černé půdy se jak mávnutím čarovného proutku se promění v krajinu plnou barev a života. Všechna zvířátka se taky radují, je tu čas mláďat a narození. Medvědi po dlouhém spánku začínají jíst, aby zase nabraly svou energii, kterou vyčerpaly přes zimu.
Jaro je však pro mnohé utrpením a bolestí. S krásnými a voňavými květy plnými pylu se mnoha lidem se spustí alergie plná kýchání, smrkání, a škrábání nesnesitelné vyrážky. Vyprovokované včelky bodají svými žihadly a po sléze hned umírají, člověku však tímto činem mohou způsobit alergii a dokonce i smrt, ale i s tímto rizikem je včelka tou krásou a symbolem jara, který nám dává med, jenž léči. Stačí jen jedno nadechnutí a hned začnem kýchat a také se nám spustí nekonečně dlouhá rýma, doprovázená červeným nosem jako má klaun v cirkuse.
Toto nám jaro všem dává tu radost, štěstí, ale i to utrpení se tu najde. Alergie se dá naštěstí krásně zahnat do kouta léky, takže se i přes ty problémy si stejně můžem užít krásného jara. Jaro, na to se vždy těšíme, až nám dovolí odhodit silné oblečení, přivonět si ke květinám,sledovat zvířátka která se radují a hrají si v právě probuzené přírodě. Jaro, to je sladké jak ten med od včeliček žluto černých.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama