Franz Kafka – Proměna

4. dubna 2011 v 23:58 | Kavasaky |  čeština a literatura
Franz Kafka - Proměna

  1. nakladatelství Kurt Wolff Varlag, Mnichov.
  2. 1915 Rakouskou - Uhersko
  3. předválečná literatura
  4. Narodil se 3.července 1883 v Praze, Rakousko-Uhersko a zemřel 3.června 1924 u Klosterneuburgu, Rakousko. Byl úředník pojišťovny ale sám se nepokládal za spisovatele. Za nejdůležitější Kafkovy práce jsou všeobecně považovány romány Proces, Nezvěstný, Zámek a povídka Proměna. Vrcholná díla zůstala nedokončena. Inspiroval se existencialni filozofii. Kafka po svém příteli žádal aby po jeho smrti byly jeho rukopisy bez milosti spáleny, díky porušení slibu přítele nám zůstala spousta jeho práce.
  5. Dílo zachycuje Řehoře v době kdy si začíná uvědomovat že je na pokraji s vích sil a kdy se znej stává obtížný hmyz. Posléze kdy se o něj s radostí stará je ho sestra se postupem času k němu také odvrátí zády a považuje ho za obtížný hmyz. Řehoř si uvědomuje že každému je teď jen na obtíž.
Nakonec nacházejí Řehoře nehybně ležet v posteli a sním odchází i všechny problémy.
  1. Hlavní postavou je Řehoř - chudší obchodník, který svou prací živí matku otce a sestru. Sám pracuje od ráno do noci, vydělanými penězi nehýří, pracuje z lásky k ostatním. Jeho vztah k rodině je čistý a upřímný.
  2. Povídka
  3. Dílo udává pravdu o skutečnosti když dotyčná osoba onemocní nebo zestárne. Nejdříve se o tu osobu staráme ale po čase nás už obtěžuje se o tu osobu starat. Toto dílo krásně vystihuje neomylnou pravdu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 korja korja | Web | 5. dubna 2011 v 0:01 | Reagovat

supr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama